Güzel ve temiz bir cilt sahibi olmak

Uzm Dr. Pervin Büyük Sever Dermatoloji Spa Masaj Kliniği, 2001 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Günümüzde 23 yıllık bir deneyim ile spa ve masaj sektöründe sizlere özel hizmet vermektedir. Bizler hayatından şikayetçi olan kişilerin, kendilerinden emin olmalarını sağlamanın yolunu arayan Mükemmeliyetçiyiz.

 

Kliniklerimizde her hastaya özel, bireysel yaklaşımımız sayesinde sağlık sorunlarının kolayca teşhis edilmesi ve tedavisi amacıyla ileri dermatolojik geçerliliği olan en son teknoloji çözümlerini kullanmaktayız.

Farklı bölgelerdeki hastalardaki cilt ve fiziksel sorunlarına ihtiyaçlarına göre özel tıbbi uygulama hizmetleri sağlıyoruz. Tedavi programlarımızdan her birinin güvenli, etkin ve yapılandırılmış bir şekilde en üst seviyeye çıkartılması için çaba harcıyoruz.

 

Eğitimli terapistlerimiz ve sözleşmeli personelimizden oluşan güler yüzlü ekip, gerektiğinde ev sahipliği yapmak için isteğe bağlı ziyaretlerde bulunabilirler. Yüksek kalitede sağlık koruma altyapısı bilgisine sahip eğitimli personelimizin uzmanlıklarıyla, hastalara pratik, derinlemesine ve özverili hizmet sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Biz, Uzm. Dr. Pervin Büyük Spa Masaj Merkezi olarak, sizi ailemize bekliyoruz. Sağlıklı, güzel ve temiz bir cilt sahibi olmak istiyorsanız, her zaman doğru adresiniz demektir.

Sizlere özel olarak uygulanan etkili masaj çeşitlerimizden bazıları aşağıda belirtilmiştir.

Klasik Masaj

Tedavi edici (terapötik, tıbbi) masaj olarak en sıklıkla klasik masaj uygulanır. Klasik masaj; geleneksel batı masajı olup, yüzeydeki kas kitlelerine, kalbe doğru olan kan akımının yönü izlenerek el ile yapılan çeşitli manipülasyon teknikleri bütünüdür.

Aromaterapi

Aromaterapi, Masaj Merkezimize ait özel bitkisel yağları masaj, buğu ve benzeri yöntemlerle vücuda nüfuz ettirerek, bu yağların kimyasal bileşimleri ve sağladıkları enerjiden faydalanarak iyileşme sürecine katkı sunan tamamen doğal bir yöntemdir. Aromaterapi, gerek fiziksel problemlerin, gerekse stres kaynaklı duygusal sorunlarınızın çözümü için destek sağlayan zihin ile bedeni bir bütün olarak ele alan bir terapidir.

Ayurveda

Hindistan’da ortaya çıkan, bugün ise bütün dünyada uygulanan geleneksel bir tıp sistemidir. Ayurvedik masaj uygulaması ise, bu bütünsel tedavi sisteminin sadece bir kısmıdır. Bu tedavide kişinin ayurvedik vücut tipi (dosha) belirlenir ve buna göre farklı bitkisel yağlar kullanılır, yapılacak masajın tipi belirlenir. Klasik masajdaki gibi kaslara yönelik değil, genel sisteme yönelik bir masajdır. Genellikle susam yağı ve farklı bitkisel yağ karışımları ılık bir şekilde uygulanır.

Refleksoloji

Refleksoloji; ayaklar, eller ve kulaklar üzerindeki spesifik noktalara terapist tarafından basınç uygulama tekniğidir. Çoğunlukla ayaklara uygulanır, çünkü ayaklardan çok sayıda sinir geçer ve çok duyarlıdır. Ayaklarda iç organların (beyin, karaciğer, akciğer vb.), endokrin bezlerin ve kas-iskelet sisteminin yansıdığı refleks alanlar ve referans noktalar vardır. Bu noktalara basınç ve masaj yapıldığında ilgili organlardaki blokajlar açılır ve serbest enerji akımı sağlanır. Refleksoloji, küçük çocuklardan tutun da oldukça yaşlı bireylere kadar her yaş grubuna uygulanabilir. Sağlıklı kişiler de sağlıklarını korumak ve oluşabilecek hastalıkları önleyebilmek için düzenli refleksoloji seansı alabilirler.

Peloidoterapi

Peloid (tıbbi çamur), tedavi için kullanılan mineral ve/veya organik içeriği zengin çamura, peloidoterapi (tıbbi çamur tedavisi) ise peloid ile yapılan tedaviye denir. Bu tedavide hedef bölgeye sıcak/soğuk peloid uygulaması yapılır. Peloidoterapi, dejeneratif eklem hastalıkları (eklem kireçlenmesi), fibromiyalji sendromu, bel ve boyun ağrıları ve post travmatik iyileşme sürecinde uygulanabilir.

Leave a Reply