Lenfödem lenfatik vücut masajı

İstanbul Spa Masaj Merkezi, Masaj Uygulamalarından olan Lenfödem, lenfatik vücut sistemindeki dengesizliklerden dolayı hücreler arası sıvı aktarımı ve denge sağlama durumlarında meydana gelen artış olarak tanımlanmaktadır. Hangi nedenle olursa olsun lenfatik sistem düzenli bir şekilde çalışmıyorsa veya damarlar uygun bir seviyede sıvıyı drene edemiyorsa, dokular içinde istenmeyen sıvı birikintisi oluşyor ve istenmeyen kötü sonuçlara vesile oluyor. Biriken sıvı miktarı lenfatik sistemin taşıma özelliğinden fazla ise lenfödem oluşuyor. Avrupa yakası Spa Masaj Merkezi Lenf masaj uygulaması ile sistemin eller ile manipüle edilerek, bloke olmuş sıvının serbest akışının sağlanması tekniği ve elle uygulanan özel bir yöntemdir.

spa hama anadolu yakası masaj klasik masaj aromaterapi masaj avrupa yakası masaj internasyonel masaj uluslar arası masaj salonu istanbul masöz anadolu yakası masöz google masaj aromaterapi masaj klasik masaj

istanbul spa masaj hamam merkezi

Ödemli bölgelerde genellikle lenf sıvılarının alınıp bedenin çalışan bölgelerindeki lenf nodüllerine transferi amaçlanıyor. Manuel veya otomatik lenf drenaj uygulaması derinin tam altındaki yüzeysel lenf damarlarına hafif basınç uygulanması ile yapılıyor olup, Manuel lenf drenajı dolaşıma olumsuz etkisi olmayan diğer terapötik masaj uygulamaları ile karıştırılmamalıdır. Diğer masaj teknikleri lenfödem için faydalı olmadığı gibi zararlı da olabilmektdir.Lenf drenaj masaj uygulaması, bedenimizdeki ödem ve toksinleri yüzde yüze kadar atmamıza yarayan ve lenf dolaşımınızı hızlandırmaya yarayan bir istanbul masaj uygulamasıdır. Bir çok kişi tarafından bedenimizdeki beyaz kan olarak da bilinen vücut içerisindeki lenf sıvısının akışkanlığını otomatik olarak kolaylaştırıp hızlandırmaya yarayan bu masaj yöntemi sağlıklı etkileriyle birlikte sizin rahatlamanıza da katkıda bulunmaktadır.

Leave a Reply