Masaj Uygulamaları Güvenli mi?

Masaj Uygulamaları Güvenli mi?

Masaj uygulamaları genellikle alıcılarına fayda sağlayan güvenli ve oldukça doğal bir uygulamadır. Bununla birlikte, belirli rahatsızlıklarınız veya koşullarınız varsa veya yetersiz eğitimli bir uygulayıcıyla karşılaşacak kadar şanssızsanız masaj deneyiminiz keyifsiz geçebilir.

O Yüzdendir ki ucuz mekanlardan uzak durmanız sizin yararınıza olacaktır.Sağlığınız için masaj uygulamalarını yaptırdığınız yerin hijyenik olduğundan ve uygun ve güvenli ekipman içerdiğinden ve masja terapistinizin eğitimli olduğundan emin olmalısınız. Kimse dayanıksız bir masaj masasına uzanmak istemez. Masaj uygulamarının daha sıradan olan yan etkileri, masaj kürünü takip eden ilk birkaç gün boyunca kas ağrısı ve ağrıyı içerir. Bununla birlikte, sertifikalı ve eğitimli bir masaj terapisti arayarak bundan kolayca korunabilirsiniz. Sertifikalı masaj terapistleri, lisanslarını almak için genellikle M.E.B’e bağlı akademik çalışma, denetimli eğitim ve gerekli miktarda uygulama saatlerinden geçmek zorundadır. İstisnalar dışında çoğu eyalette masaj terapisi lisansı gereksinimleri vardır .

Ne yazık ki, Bazı Avrupa Ülkelerin de Ve de özellikle Amerika’nın Bazı Bölgelerin de Oklahoma, Minnesota, Vermont, Kansas ve Wyoming’in yasama kitaplarında herhangi bir sertifika yasası yok. Ancak yine de doğrulanabilir sertifikalara sahip birini bulabilmeniz gerekir ki her hangi bir olumsuzluk yaşamayın. Şayet gittiğiniz yerler de eğitimli ve sertifikalı terapistler yok ise, başka yere bakın, böylece yaralanma riskine girmezsiniz. Tabii ki, sertifikalı bir masaj terapistiniz olsa bile masajınızın ters gitme ihtimali vardır. Örneğin, bir çalışma, kanser hastalarının kanserli olmayan masaj alıcılarına göre daha fazla olumsuz yan etki riski taşıdığını gösterdi . Omurga manipülasyonu, yine de genel olarak güvenli kabul edilmesine rağmen, daha fazla olumsuz riskler de ürettiği ortaya çıkmıştır .

Özellikle hamile anneler kesinlikle bir masajdan yararlanabilir ancak, ilk trimester masaj uygulamaları sırasında düşük yapma olasılığını artırabilirler. Yüksek riskli hamilelik endişeleri, yakın zamanda organ nakli veya yüksek tansiyonu olan hamile kadınlar da masaj yapmayı düşünürken daha dikkatli davranmalıdır. Tedavi etmeye çalıştığınız belirli bir tıbbi durumunuz varsa farklı masaj uygulamalarını araştırarak size uygun masaj kürünü bulmanız önemlidir.

Leave a Reply