Tayland Masajı teorisinin özü zihin beden ve ruhun bütünleşmesine odaklanmaktadır

İstanbul Spa Masaj Merkezi Thai Spa Masaj Uygulaması (Tayland Masajı) Nedir?

Thai Masaj uygulaması, 2500 yıl önce Tayland’da ki Budist rahipler tarafından geliştirilen eski bir masaj uygulama şeklidir. Thai masajı esnekliği artırmak, kas ve eklem gerilimini azaltmak ve vücudun enerji sistemlerini dengelemek için vücudun enerji hatları boyunca pasif germe ve hafif baskıların uygulandığı masaj türüdür.

Thai Masaj uygulaması (Tayland Masajı) Nasıl Uygulanır?

Thai Masaj uygulaması, el, ayak ve parmakların kas dokularına yönlendirilen ritmik presleme hareketleriyle sıkıştırma ve esnetme masaj teknikleri ile uygulanır.

Thai Masajı Neden Tercih Edilir?

Thai Masaj uygulaması (Tayland Masajı) teorisinin özü, zihin, beden ve ruhun bütünleşmesine odaklanır ve terapistler, genellikle terapötik dans olarak adlandırılan yöntemle müşterileriyle bağlantı kurmaya çalışır. İsveç masajının aksine kişi üstünü çıkarmak zorunda kalmaz, yağlar ve aromalar gibi ürünler kullanılmaz ve tamamen terapistin yerdeki tatami (thai masaj yatağı) üzerinde uyguladığı hareketlerle uygulama yapılmaktadır.

Tayland masaj uygulamasının tercih edilme sebeplerinden biride misafirlerin masaj esnasında rahat hissedeceği kıyafetleri giyebilmesi ve tamamen yağsız olmasıdır. Teknik ve işlevsel olarak, tayland masaj uygulaması bir tatami üzerinde uygulanan; teknik adaptasyonun büyük çoğunluğu terapistin masaj uygulaması yapılan misafirin vücut pozisyonunu değiştirmekten ibarettir.

Leave a Reply