Termal havuz tedavi programı

İstanbul Özel Şifa Spa Masaj Hamam Merkezi Uygulamaları, Aqua “su” ve terapia “tedavi” yani kısaca “su ile tedavi yöntemi” anlamına gelir. Aquatherapi denince akla ilk olarak doğal kaynak sularının barındırdığı zengin minerallerle yapılan tedaviler akla gelmektedir. Hidroterapi olarak ta adlandırılan bu uygulama yalnızca doğal sular da değil normal sudan da faydalanılır.

Avrupa ülkeleri bu tür uygulamalarda su içi egzersiz uygulamalarını anlatır. Her birey için özel olarak uygulanan, eğitilmiş kalifiye spa terapistlerin gözetiminde ve ideal olarak amacına uygun inşa edilmiş termal havuzlarda gerçekleştirilen, nöromüsküler skletal opsiyonları geliştirme ve iyileştirme amaçlı bir havuz tedavi programıdır. Maden suyunun ağız yoluyla alınması, suda yıkanılması ve başka tedavilerin mineralli su içinde uygulanması olarak tanımlanmaktadır. Termal havuzlarda hamam veya soğuk su kaynaklarında jakuzilerde uygulanan bir tedavi biçimidir. Sıcak su insanı rahatlatıp adaleleri gevşetir, duygu ve hislerin dışa atılımını sağlarken soğuk su damarları sıkılaştırdığı gibi ödemlere de iyi gelmektedir. Soğuk su enerji seviyesini de arttırmaktadır.

aroma terapi masaj uluslar arası masaj internasyonel masaj google masaj hot mail masaj twitter masaj

istanbul masaj salonu

Hidroterapide asıl olan suyun hareketi sonucu ortaya çıkan insan vücudunun verdiği pozitif reaksiyondur. Su vücuda enerji kazandırır, vücudu fazlalık toksinlerden arındırır ve vücut ısısını dengelemeye katkı sağlar.

Suyun sıcaklığına göre insan vücudunun vereceği tepkiler de farklı olacaktır. Soğuk su vücuda enerji verir ayrıca canlanmamızı, kendimize gelmemizi sağlar. Yüksek ateşi düşürmek için soğuk su kullanılır. Vücudumuzun zedelenmiş kısımlarında meydana gelebilecek şişlikleri engellemek için buz tedavisi uygulanır.

Buna karşılık sıcak su ise vücudun gevşemesini, rahatlamasını sağlamaktadır. İstanbul Spa Masaj Hamam Merkezi Sıcak su buharıyla vücuttaki gözenekler açılır, terleme gerçekleşir ve bu yolla vücuttaki zehirli veya istenmeyen zararlı toksinler atılmış olur.

Leave a Reply