Akupressür ve benzeri masaj uygulamalarının faydaları

İstmasaj Spa Masaj, Hawai lugatın da, masaj anlamına gelen “Lomi Lomi” masaj uygulaması bir veya birden fazla kalifiye masöz veya masör tarafından uyuglanan yumuşak Hawai Masaj terapi yöntemidir. Özellikle bel ve karın bölgeleri üzerinde el ve kol gezdirme yöntemidir. Egzotik tomurcuk kokular ve şifa vaat eden şarkılar eşliğinde insan adeta rahatlamaya itilmekte.

Domi Lomi, Akupressür ve benzeri masaj uygulamalarından farklı olarak rahatlatmak amaçlı uygulanan bir masaj uygulamasıdır. Güzel bir dans gibi tek bir seferde gerginliğin içinden mutluluk ve rahatlamayı ortaya çıkarır. Domi Lomi binlerce yıldır pasifikte uygulanmaktadır. Polole Lomi, bu masajı bir annenin dokunuşuna benzetmiştir. Oluea Lomi , ruh, beden ve beynin uyum içerisinde çalışmasını gaye edinmiştir. Oluli Lomi, hayat enerjisini harekete geçirdiğini söylemiştir. Lomi Lomi yumuşak dokunuşlar olarak ta isimlendirilir. Yumuşak bir şekilde adalelere derinlemesine etki eder. Akıcı dokunuşlar, bedenin bütününü terbiye ederek klianterin rahatlamasını sağlar.

istanbul spa masaj masöz avrupa yakası masaj salonu anadolu yakası masaj salonu terapist uzak doğu masaj salonu uluslar arası masaj ulusal masöz ayak masaj anadolu masaj masöz sıcak taş masajı

     istanbul istmasaj masaj salonu

Domi Lomi Masaj Uygulaması Amerika ve Avrupa Ülkelerinde hızla yayılan bir masaj uygulamasıdır. Ruh ve bedenene adem oğlunu aynı derecede dinlendiren bu masaj uygulaması, geleneksel olarak Hawai adalarında bulunan şamanist “Kahuna” tıbbi şifacılar tarafından istmasaj Spa Masaj “tapınak masajı” olarak özellikle üst yöneticilere ve krallara yapılırdı. Lomi Lomi Masaj Uygulaması sıcak aromatik yağlar ile uzun uzun rahatlatıcı masaj hareketleri, çok yavaşça ve hassas bir şekilde yapılan mobilizasyon teknikleri ile uygulanmaktadır.

Eski Hawai “Huna luna” prensibine göre, her insanın içinde problemlerini çözebilen pozitif enerjiler vardır. Lomi Lomi Masaj Uygulaması bu pozitif enerjileri uyandırmayı yardımcı olur.

Domi Lomi masaj uygulamasının, tarihçesi çok eskilere dayanmaktadır; ayrıca Huna olarak bilinen felsefenin bir parçasıdır. Huna luna’nın temeli sevgiyi ve harmoniyi aramak olup Uzun, devamlı, akıcı ve yumuşak İstmasaj Spa Masaj dokunuşlarla hücrelerimize işlemiş olan eski inanışları ve bizi sınırlayan düşünceleri ortadan kaldırarak bedenin rahatlamasını sağlar.

İnsan oğlu, genellikle anıların, inançların ve diğer programlamaların beynimizde bulunduğunu düşünürler fakat aslında tüm hücrelerimizde depolanmaktadırlar. Hawaililer bir düşünce yada inanışın da, adale gerginliği kadar enerji akışını bloke ettiği düşüncesiyle enerji akımını dönem dönem incelerler. Domi Lomi masaj uygulaması, enerji akışını yeniden yönlendirirken blokajları da ortadan kaldırmaktadır.

Leave a Reply