Baş ağrılarında uygulanan hint masajı Çampisaj

Biz insan oğlu zaman zaman baş, boyun, sırt ağrılarından yakınıp dururuz çünkü gündelik yaşantı kalitemizi düşürerek kötü bir gün geçirmemize neden olabilir. Peki ya masaj uygulamalarının bu tür ağrılarda en iyi yardımcımız olduğunu biliyormusunuz ? İhtiyaç talebi, talep arzı doğuruyor ve artık kolaylıkla ulaşabileceğimiz pek çok merkezde işinin ehli uzmanlar, adını duyduğumuz duymadığımız bir çok masaj uygulaması ile bu alanda hizmet veriyor. istmasaj.com’dan Manuel Terapi Uzmanı arkadaşlar ile masajı ve masaj türlerini konuştuk.
Terapist Masöz Sera ve Gizem , masaj uygulamalarını şu sözlerle tanımlıyor: Masaj; elle birebir olarak uygulanan fizyolojik ve psikolojik etki yaratan, kendine ait el teknik ve hareketlerinin sistemleştiği sağlık, spor, estetik ve güzellik gibi alanları kapsayan bir uygulama dalıdır. Masaj uygulama ritüellerinin amacı; günlük hayatın koşuşturmacalarından doğan stresi ve yorgunluğu gidermektir. Masaj dokunmaktır. sevgidir, mutluluktur, şifadır… Gelelim çeşitlerine:

Hint baş masajı (Çampisaj):
Ayurvedik masajlar grubundan olan bu masaj türü ; sırt, omuzlar, boyun, saç derisi ve yüze uygulanır. Yorgun omuzlar, boyun ağrısı, baş ağrısı, stres, gerginlik ve yorgunluğa iyi gelen bir masaj uygulamasıdır. Dış etkenlerin başında gelen stres, üst beden ve baş bölgesinde enerjinin bloke olmasına neden olur. Bu blokaj konsantrasyon bozukluğu, depresyon gibi zihinsel; kas tutulmaları, baş ağrıları gibi fiziksel sıkıntılara yol açar. Çampisaj zihni dinlendirir ve rahatlatır, bedenimize sıkışıp kalmış duygusal sorunlarımızdan arındırır. Böylelikle dinlenmiş bedenin iyileştirme gücü yeniden ortaya çıkar ve hızlı bir şekilde iyileşme yoluna girer…

Leave a Reply