Istanbul Masöz Ve Masaj Hizmeti

EN ÇOK UZAKDOĞU MASAJLARINI TERCİH EDİYORUZ

Masaj yaptırmak, sadece keyif için değil aynı zamanda sağlığımız açısından da oldukça önemli bir aktivitedir. Birçok değişik masaj çeşidi olmakla birlikte, Uzakdoğu masajları en çok tercih ettiklerimizin başında geliyor. Bunun sebebi ise değişik koku ve esanslara sahip olan yağlarla yapılan, genellikle derin dokuları hedefleyen, bası hareketleri ile enerjimizi adeta yenilemesidir.

 

Thai Masajı

Vücudumuzun enerji hattının adı Thai masajında ‘sen’ olarak adlandırılmaktadır. Bu hattın üzerine uygulanan bası ve germe hareketleri ile vücudun büyük bir rahatlamaya kavuştuğu bilinir. Vücudumuzda yaklaşık olarak 70.000 ‘sen’ olduğu biliniyor. Thai masajı, en önemli on ‘sen’ üzerine parmaklar, dirsek ve ayak ile uygulanıyor. Thai masajı, vücuttaki gerginliğimizi atmamızı sağladığı için en çok tercih edilen Uzakdoğu masajlarının başında gelir

Balinese Shiatsu Masajı

Shiatsu, Japonca ‘parmak baskısı’ anlamına gelmektedir. Adı da ismini, uygulanma şeklinden almaktadır. Vücudun belli bölgelerine masaj yağları yardımı ile parmaklarla uygulanır. Vücuttaki enerji dengesini düzenlediği bilinmektedir. Uygulanma süresi yaklaşık 45-50 dakika sürmektedir.

Refleksoloji Masajı

Bu masaj türü sadece ayaklara uygulanmaktadır. Bunun sebebi ise refleks noktalarımızın ayak tabanında olduğuna inanılmasıdır. Küçük ovma hareketleri ile uygulanır ve vücudun rahatlamasına, toksinlerden arınmasına ve bölgedeki kan akışının hızlanmasını sağlar.

 

Ashiatsu Masajı

Bu masaj çok eski zamanlardan beri yapılır ve tarihi Japonya’ya dayanır. Bu masajın en büyük önemi ise uygulayan kişinin üst bedeninin oldukça güçlü olmasına dayanır çünkü uygulanma şekli diğerlerinden farklı olarak çubuklar ile yapılır.

Uzakdoğu masajlarının en çok tercih edilen masaj türleri olmalarının başında farklı uygulanma şekilleri ve faydaları yatmaktadır. Aynı zamanda Uzakdoğu’daki insanların sihirli parmaklara sahip oldukları söylenir. Masajı uygulayan kişi Uzakdoğulu ise bu masajlar vazgeçilmeziniz olabilir.

Leave a Reply