Refleksoloji masaj yöntemi her yaş grubuna uygulanabilir

Merhabalar Ben Terapistiniz Deniz, masaj ve spa merkezimizde uygulanan masaj yöntemlerinde,  klasik masaj, derin bağ doku, tetik nokta, akupresür (akupunktur noktalarına yapılan masaj uygulaması), refleksoloji ve aromaterapi gibi teknikler, uzman hekim ve terapistlerin yönlendirmesiyle kişiye özel bir program çizilerek ve çoğu zaman kişinin ihtiyaçlarına göre çeşitli kombinasyonlar şeklinde uygulanmaktadır.

Merkezimizde Bulunan Bazı Masaj Yöntemleri:

Klasik Masaj

Tedavi edici (terapötik, tıbbi) masaj uygulaması olarak en sıklıkla tercih edilen bir klasik masaj uygulamasıdır. Klasik masaj; geleneksel batı masajı olup, yüzeydeki adale kitlelerine,  kalbe doğru olan kan akımının yönü izlenerek el ile yapılan çeşitli manipülasyon tekniklerinin oluşturduğu bir yöntemdir.

Peloidoterapi

Peloid (tıbbi çamur) olarak bilinen, tedavi için kullanılan mineral ve/veya organik içeriği zengin çamura, peloidoterapi (tıbbi çamur tedavisi) ise peloid ile yapılan tedaviye denir. Bu tedavide hedef bölgeye sıcak/soğuk peloid uygulaması yapılmaktadır.  Peloidoterapi, dejeneratif eklem hastalıkları (eklem kireçlenmesi), fibromiyalji sendromu, bel ve boyun ağrıları ayrıca post travmatik iyileşme sürecinde  uygulanabilir bir yöntemdir.

klasik masaj aromaterapi masaj avrupa yakası masaj internasyonel masaj uluslar arası masaj salonu istanbul masöz anadolu yakası masöz google masaj aromaterapi masaj klasik masaj

istanbul masaj salonu

Aromaterapi

Aromaterapi, bitkisel özlerden oluşan yağları incelterek masaj uygulamalarında, buğu ve benzeri yöntemlerle vücudumuza nüfuz ettirerek, bu yağların kimyasal bileşimleri ve sağladıkları enerjiden faydalanarak iyileşme sürecine katkı sunan tamamen doğal bir yöntemdir. Aromaterapi, gerek fiziksel problemlerin, gerekse stres kaynaklı duygusal sorunların çözümü için destek sağlayan zihin ile bedeni bir bütün olarak ele alan bir terapi yöntemidir.

Ayurveda

Hindistan’da ortaya çıkan, bugün bile tüm dünyada uygulanan geleneksel bir tıp sistemidir. Ayurvedik masaj uygulaması ise, bütünsel tedavi sisteminin sadece bir kısmıdır diyebiliriz. Bu tedavi yönteminde kişinin ayurvedik vücut tipi (dosha) belirlenir ve buna göre farklı bitkisel katkılı yağlar kullanılır,  yapılacak masaj uygulamasının tipi belirlenir. Klasik masaj uygulamalarındaki gibi kaslara yönelik değil, genel sisteme yönelik bir masaj uygulamasıdır.  Genellikle susam yağı ve farklı bitkisel yağ karışımları ılık bir şekilde uygulanır.

Refleksoloji

Refleksoloji yöntemi;  ayaklar, eller ve kulaklar üzerindeki spesifik noktalara gerektiği kadar basınç uygulama tekniğidir. Çoğunlukla ayaklara uygulanan bu yöntem, ayaklardan çok sayıda sinir geçmesine bağlıdır. Ayaklarımızda iç organlarımızın (beyin, karaciğer, akciğer vb.), endokrin bezlerin ve adale, iskelet sisteminin yansıdığı refleks alanlar ve referans noktalar vardır. Bu noktalara basınç ve masaj uygulandığında bağlantılı organlardaki blokajlar açılır ve serbest enerji akımı sağlanmış olur. Refleksoloji, küçük çocuklardan tutun da çok yaşlı olan bireylere kadar her yaş grubuna uygulanabilen bir masaj yöntemidir. Sağlıklı kişiler de sağlıklarını korumak ve oluşabilecek hastalıkları önleyebilmek için düzenli olarak bu masaj yöntemini kullanabilirler.

Leave a Reply