Sizlere Özel Derin Doku Masaj Kürü

Derin Doku Masaj Kürü, kulunçlarımız ve kaslarımızın sertleşmelerinin yoğun olduğu, cilt tabakamızın altındaki derin bağ dokularının bulunduğu katmanlara ulaşmak için sert basınçlı ve yavaş vuruşlarla uygulanan bir yöntemdir. Genellikle Hastalarda bulunan kronik ağrılar, boyun ve üst sırt, bel ağrısı, bacak kas gerginliği ve şiddetli omuz ağrıları gibi bölgelere uygulanır. Özellikle buradaki kasların ve dokuların rahatlamasını sağlar ve esneme ile o bölgenin ağrısını tedavi eder. Vücudumuzdaki sınırlı hareketliliği ve iltihaplanmayı da önler.

Vücudumuzda yoğunlaşan stres, hareketsizlik ve yanlış şekilde kullanılan hareketlerden kaynaklı ortaya çıkan kaslardaki kasılmalar, gerilmeler ve sert dokular görülür. Bu bölgelerde çıkan rahatsızlıklardan dolayı doğal olarak kişinin gündelik yaşantısını olumsuz yönde etkiler. Derin Doku Masaj kürü ise ortaya çıkan bu olumsuz problemlerin çözülmesinde etkili bir tedavi yöntemidir. Derin Doku Masaj kürü özellikle günümüzde yaygın olan fibromiyalji ağrısının giderilmesinde çokça kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Derin Doku Masaj kürü ile yavaş ve sert baskılar uygulayarak bedenin dinamizmini arttırarak, hücrelerin de yoğun bir şekilde oksijenle beslenmesi ve dolaylı yoldan ciltte gözle görülür bir parlaklık elde eder. Enerji akışının artması ile vücut dirençli ve zinde kalır. Vücutta bulunan fiziksel sorunlar derin doku masaj kürü ile psikolojik olarak da kişinin dengeye ulaşmasını kolaylaştırarak o kişinin stres ve kaygı gibi nedenlerle meşgul olan zihninin rahatlamasına yardımcı olur.

Leave a Reply