Volkanik masaj taşları ısıtılarak vücudumuzun farklı bölgelere yerleştirilir

İstanbul Spa Masaj Merkezi

İstanbul Spa Masaj Merkezi ile hayatınıza yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Özellikle yoğun geçen bir günün ardından rahatlamak ve gecenizi daha iyi bir uyku ile geçirmek istiyorsanız spa ve masaj merkezimize mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. Bu sayede yapılan çeşitli masaj uygulamaları sayesinde yorgunluktan kurtularak üzerinize yerleşen negatif enerjilerden kurtulabilir ve uygulamalar sonrası pozitif bir başlangıç yapabilirsiniz.

Bir çok farklı masaj uygulama çeşidi vardır. Bazıları spor ve derin doku masaj uygulamaları gibi adale problemlerini ve yaraları hafifletmeyi, bazıları ise refleksoloji gibi rahatlamayı desteklemeyi amaçlar. Bu tür masaj uygulamaları spor ve iş sağlığı açısından popülerdir. İsveç masajı, bir dizi farklı amaç için uygun olan daha yaygın bir masaj şeklidir. Bazı masaj türlerinin daha kapsamlı sağlık yararları olabilir. Örneğin, refleksolojinin elleri ve ayakları hedefleyerek vücudunuzun diğer kısımlarını iyileştirebileceği bilinmektedir. Bu kapsamda bakıldığında özellikle İstanbul Spa Masaj Merkezinde uygulanan ve en fazla tercih edilen masaj yöntemlerini inceleyelim.

Sıcak Taş Masaj Uygulaması:

Sıcak taş masaj uygulaması, genellikle bazalt içeren ısıtılmış taşların (volkanik ) kullanımıyla yapılmaktadır. Bazalt, yüksek demir içeriğine sahip, ısıda iyi tutmasını sağlayan bir volkanik kaya türüdür.

Bu masaj yöntemini uygulayacak kişi taşları vücudun farklı bölgelerine yerleştirmeden önce sıcak suda ısıtacaktır. Çeşitli diğer masaj yöntemlerini uygularken taşları da tutabilirler. Sıcak taş masaj uygulaması vücudun adalelerine ısı sağlar. Bu, adale yaralanmalarını rahatlattığından ve bölgeye kan akışını artırdığından tedaviye yardımcı olabilir. Bu da sertliği ve rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olabilir.

Derin Doku Masaj Uygulaması:

Derin doku masaj uygulaması, daha derin adale ve bağ dokusu katmanlarına ulaşmayı amaçlamaktadır. Bir masaj terapisti parmaklarını yavaşça baskı ile cilde bastıracak ve uygulamaya bir sonraki aşa ile devam edecektir. Derin dokuları hedeflemek için yavaş, sert vuruşlar kullanırlar.

Özellikle adalelerdeki düğümleri hedefleyebilirler. Adale düğümleri veya miyofasyal tetik noktaları, adale lifi içindeki belirli gerginlik alanlarıdır. Bu düğümlerin kesin nedeni hala belirsizdir, ancak spor veya zayıf duruş gibi adalelerin aşırı kullanımından dolayı ortaya çıkmış oldukları tahmin edilmektedir. Bu düğümler ağrılı olabileceğinden, derin doku masaj uygulamasının amacı onları rahatlatmayı ve ağrıları azaltmayı amaçlamaktadır.

Leave a Reply