Masaj Uygulamalarının Kullanım Alanları

Masaj uygulamaları vücudumuzda ki kan ve enerji akımını düzenleyen, lenf sistemimizin daha etkin çalışmasını sağlayarak, vücudumuzda ki toksinlerden temizleyen bir dizi manipülasyonlar serisidir. Masaj uygulamaları bu manipülasyonları uygularken en başta eller olmak üzere aromatik yağlar ile, masajın çeşidine göre avuç içlerini, kollarını, dirsek ve ayaklarını da kullanabilir.

Masaj uygulamalarının Kullanım alanları:
Masaj uygulaması aromatik yağların da takviyesi ile sinir sistemini rahatlatır, kas kramplarını önler, esnekliği arttırır, nefesi düzene sokar, vücuttaki toksinleri temizler, beden, akıl ve ruh üçlüsünün dengesini sağlamaya katkıda bulunur. Düzenli aralıklarla yaptırılan masaj uygulamaları özellikle bağışıklık sistemini güçlendirdiği için, insanı hasta eden iç ve dış etkenlere karşı koruma sağlar. Doğru seçilen masaj yağları ile cildimize gerekli besinleri sağlayarak, canlılık ve esneklik kazandırır.
Masaj terapilerinin kullanıldığı durumlardan birkaçını saymak gerekirse baş ağrıları, karpal tünel sendromu, siyatik, tendinit, romatizmal hastalıklar ve fibromiyaljiyi örnek verebiliriz. Masaj terapilerinden yararlanmak için bir rahatsızlığınızın olması gerekmez, düzenli aralıklarla yaptırılan masaj terapileri bağışıklık sistemini güçlendireceği için birçok hastalığa ve rahatsızlığa karşı koruma sağlar.Masaj uygulamalarını arabirde olsa rahatlamak için yaptırmakta fayda vardır…

Leave a Reply