Akupresür uygulaması bölgede toplanan enerji yoğunluğunun dağıtılmasını sağlar

istmasaj spa Masaj Merkezi Akupresür uygulaması, Masaj Uygulaması Bedende belli akupunktur bölgelerinin üzerine baskı uygulayarak, ovarak ayrıca farklı uygulamalarla manipüle edilmesi tekniğine Akupresür adı verilir. Akupunktur noktaları meridyen olarak bilinen belli enerji hatları üzerinde bulunan noktalara verilen adtır. Meridyenler bedenin ana caddeleri, akupunktur noktaları ise merkezî duraklar olarak da düşünebiliriz. Bedenimizde organlarımız her an yaşamsal enerji üretir uzak doğu lugatında (“chi”) olarak bilinir. istmasaj spa Masaj Kan dolaşımı ve nefes (oksijen alış verişi) bedenimizin en temel enerji akımını temsil eder. Bir çok sebepten ötürü bu enerjinin serbest akışı engellenirse fiziksel sıkıntılar oluşur. Akupresür ile bedenimizdeki enerji akışını dengeler ve tüm organ, sistem ve dokularımızın tekrar ahenk içinde çalışmasını sağlarız.

Akupresür (Acupressure), Çin’de binlerce yıldan beri uygulanan bir tıbbi tedavi yöntemidir. Genel olarak belirli noktalara basınç uygulamak suretiyle bölgede toplanan enerji yoğunluğunun dağıtılması ve ilgili noktalarla istmasaj spa Masaj bağlantılı organların bu şekilde rahatlatılması esasına dayanmaktadır. İğnesiz akapunktur olarak da nitelendirilen yöntem, “jimmy” adı verilen ahşap aletlerle yapılabildiği gibi doğrudan parmaklarla da yapılabilmektedir.

google masaj yahoo masöz facebook masaj istanbul masaj salonu anadolu yakası masöz bayan

   istmasaj spa masaj salonu

Geleneksel Çin Tıbbının bir parçası istmasaj spa Masaj Akupresür’de gaye bloke edilmiş enerji ve gerginlikleri hafifçe bastırarak yapılan masaj uygulamalarıyla çözmektir.

Aküpresür, ilk defa Çinliler tarafından uygulanmaya başlanan, tedavisi itibarıyla akupunktura benzeyen bir uygulamadır. Aküpresürün tarihi akupunkturdan daha eskilere dayanmaktadır. Çinliler bir süre sonra akupunkturu geliştirmiş ve aküpresürün yerine onu kullanmaya başlamışlardır.

Beş bin yıl beriye dayanan bu istmasaj spa Masaj uygulaması Çinliler tarafından “iğnesiz akupunktur” olarak da adlandırılmaktadır. Bu uygulamada, enerji kanallarından oluşan görünmez bir sistemin belli noktalarına derin parmak basısı uygulanır. Bu noktalar doğrudan vücudun belli organ ve bezlerine bağlı olduğundan, bu noktalara enerji akımı kaynaklı sıkıntı olduğunda rahatsızlık duyulur. Akubası, bu noktaları uyararak sıkışmaları giderir ve enerji akımını artırarak stresin azaltılmasına katkı sağlar. Böylece vücudunuzun uyum içinde çalışarak tekrar sağlıklı olması sağlanır. Shiatsu masaj uygulaması da Japonların bin seneden beri kullandıkları bir akubası uygulama tekniği ile aralarında örtüşme vardır…

Leave a Reply