Japon dilinde evrendeki her şeyin içinden akıp giden enerji dalgası

Shiatsu Masaj Uygulaması, Japonya’da geliştirilmiştir (geleneksel Japon masaj uygulaması), akupresür, esneme ve batı masaj uygulamalarını birleştiren bir yöntemdir. Shiatsu fiziksel ve zihinsel sağlığı sürdürmek, fiziksel kısıtlanmaları iyileştirmek, rahatsızlığı sakinleştirmek veya gidermek üzere vücudumuzdaki özel nokta ve bölgelere basınç uygulanmasını içerir. Bu terapinin holistik olduğu düşünülür çünkü kişiyi bütünüyle iyileştirme çabasındadır. Shiatsu ve Japon akupresürün diğer biçimleri, Japon dilinde evrendeki her şeyin içinden akıp giden, her yere yayılan enerji dalgaları kavramı üzerine kuruludur .Vücut içinde, her biri hayati bir organla özdeşleştirilmiş, meridyen adı verilen özel enerji yolları boyunca akma eğilimindedir. Uzakdoğu geleneksel tıp sisteminde, şikayetlere bu enerjinin vücutta akışının bozulmasının neden olduğuna inanılır. Bu bozulma duygusal faktörler, iklim ya da stres, vücutta kirliliğin varlığı ve fiziksel travma da dahil diğer bir dizi olumsuz etkenlerden kaynaklanmaktadır.

spa masaj avrupa yakası masaj internasyonel masaj uluslar arası masaj salonu istanbul masöz anadolu yakası masöz google masaj aromaterapi masaj klasik masaj g5 masaj aleti ulusal masaj uluslar arası masöz

istanbul spa masaj salonu

Shiatsu masaj uygulamasının amacı, vücut yüzeyine meridyen çizgileri boyunca masaj yapılarak bedendeki enerjinin düzgün biçimde akışını yeniden sağlamaktır. Basınç aynı zamanda 600 ve üzeri akupuntur noktasına parmak uçları ve avuç içi yöntemiyle ritmik bir şekilde düşük, orta ve yüksek bası ile uygulanır.

Spa Masaj Merkezi Terapistine Hangi Bilgileri Vermem Gerekiyor?

Herhangi bir masaj uygulaması öncesinde, masaj terapistine vücudunuzun hangi noktalarında gerginlik ve ağrı hissettiğiniz, hamile olup olmadığınız ve ağrı eşiğiniz konusunda bilgi vermeniz tavsiye edilir. Masaj uygulamalarını fazla hafif veya sert bulmanız halinde de terapistiniz ile konuşmalısınız.

 

Leave a Reply