Masaj esnasında vücut sistemi aldığı uyarılar ile rahatlar ve sakinleşir

Masaj Merkezlerinde Kullanımı en yaygın ve en popüler masaj uygulamalarından birisi olan klasik masaj uygulaması, batı tekniğinden günümüze uzanmıştır. Germe ve vuruş yöntemlerini içerisinde barındıran klasik masaj uygulamasının bir diğer ismi İsveç masajıdır.

Eklem, adale, doku ve bütün beden ağrılarına iyi gelen klasik masaj uygulaması aromatik yağlar eşliğinde yapılmakta olup  Zihinsel ve fiziksel olarak kişide bıraktığı etki, masaj tutkunlarını son derece memnun etmektedir.

Bacaklar, omuz, sırt, avuç içi, ve tüm vücut bölgelerine hakimiyet kuran klasik masaj, sizi dinlendirirken, gevşetir, ağrı keserken, vücut enerjinizi yükseltir.

İsveç Masaj Teknikleri

İsveç masaj uygulaması içerisinde bulunduğu birkaç teknik ile uygulanır. Bu teknikler kendilerine has fayda ve etki sağlamaktadır. Kramp, spazm, tutulma ve ağrı gibi şikayetlerinize ideal bir çözüm olan klasik masaj, istanbul masaj ve spa merkezinde kalifiye terapistler eşliğinde sizlere sunulmaktadır.

İsveç masaj uygulamasının teknik kuramları ise şöyledir;

Öflöraj tekniği, bir sıvazlama yöntemidir. Aromatik bitkisel yağlar cilde uygulandığında kalifiye terapist sıvazlama yöntemini kullanarak, lenfatik drenajı geliştirir. Vücut aldığı uyarılar ile rahatlar ve sakinleşir.

Petrisaj tekniğinde, yoğurma işlemi yapılır. Sıkışan adalelerin, kramp ve spazmların yoğurma tekniği ile kendini salması, gevşemesi ve esnemesi sağlanır. Deri altındaki dokuları hedef alarak uygulanan bu işlem kişinin tüm vücuduna dinamizm kazandırmaktadır.

Friksiyon tekniği, dairesel hareketlerin ön planda olduğu bir yöntemdir. Basınç şiddeti ayarlanabilir ve dokunun durumuna göre uygulanır. Kulunç ve tutulma için çok etkilidir.

Vibrasyon tekniği, vücuda titreşim uygulanarak yapılan bir yöntemdir. Vücudunuzu nazikçe sallayan ve vücudunuzun enerji kanallarını dengeleyen bir yöntemdir.

Topatement tekniği, doğrama, yumruklama ve kupalama yöntemlerinden oluşmaktadır. Vücut kan dolaşımı ve enerji akışını hızlandırır, vücutta biriken toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Vücuda direnç ve enerji katar.

Klasik Masaj Uygulamasının Etkileri Nelerdir?

  • Uyku kalitesini arttırırken, bilincinizi temizler
  • Kan dolaşımınızı hızlandırır
  • Kaslarınızı gevşetir
  • Kramp ve tutulmaları açar
  • Cildinizi güzelleştirir, gerginleştirir
  • Kronik ağrılarınızı giderir
  • Stres ve psikolojik faktörleri ortadan kaldırır
  • Sinir sisteminizi rahatlatır
  • Astım, migren, solunum yolu enfeksiyonu gibi hastalıklarda önemli ölçüde fayda sağlar.

Leave a Reply