Masaj Kaygı durumunu (Anksiyete) azaltılmasına katkı sağlar

istmasaj Spa Masaj Merkezi, Daha önceki makalelerimizde değindiğimiz üzere hastalıkların yanı sıra, onkoloji hastalarında terapötik (tıbbi) istmasaj spa masaj uygulamalarının alt dalı olarak geçerliliği kabul edilmiş “istmasaj Spa Masaj onkoloji masaj uygulaması tedavi öncesinde, tedavi esnasında ve tedavi sonrasında rahatsızlık yaşayan kişilerin gerçek yaşam kalitesini artırmasını sağlayan ve bu zorlu tedavi sürecinin yan etkilerini en aza indiren bir takviye tedavi yöntemi olarak bütünleyici tıp uygulamaları arasında yerini almıştır.

yağlı tayland masajı Aroma terapi masaj uygulamaları google masaj avrupa yakası masaj anadolu yakası masaj

istanbul spa masaj salonu

Bu hastalarda istmasaj Spa Masaj uygulamaları ile tedaviye başlarken sıradan fakat kritik noktalara oldukça dikkat edilmelidir, Örneğin: lenf kodları çıkarılmış veya radyasyon tedavisi uygulanmış olma ihtimali ya da hastada kemik hastalığı bulunabilir. O yüzden bu hastalarda tedavi öncesi fizik tedavi ve rehabilitasyon uzman hekimi tarafından ön değerlendirme yapılıp, uygun istmasaj Spa Masaj yöntemi ve dikkat edilmesi gereken konular öncelikli olarak belirlenmelidir. Günümüzde artık bir çok hastane ve istmasaj Spa Masaj merkezinde tedavinin bir parçası olarak kullanılan onkoloji masaj uygulamalarının, birçok bilimsel araştırma ile ortaya konulan faydalarını kısa bir şekilde şöyle özetleyebiliriz:

istmasaj Spa Masaj Onkoloji uygulamasının Yararları:

  • Kaygı durumunu (anksiyete) azaltılmasına katkı sağlar
  • Uykuyu düzenler, yorgunluğu azaltılmasına katkı sağlar
  • Kemoterapiye bağlı bulantı ve kusmayı azaltır ve Yapılan çalışmalarda akupresür (akupunktur noktalarına basınç uygulaması) noktalarının uyarılması şeklinde yapılan masaj uygulamasının, bulantı ve kusmayı hafifleterek tedavi maliyetini azalttığı gözlemlenmiştir.
  • Uygulama Esnasında Var ise Ağrıyı hafifletir. Masaj uygulamaları ile tedavisi gören hastalar, özellikle akut ağrılarının azaldığını belirtmektedirler.

Leave a Reply