Masaj Merkezimizde Bölgesel Masaj Uygulamaları

avrupa yakası masaj istanbul masaj anadolu yakası google masaj hotmail masaj yahoo masaj masöz internasyonel masaj salonu internet masöz adresi

istanbul masaj salonu

Merkezimizde Bölgesel Masaj Uygulamaları

Baş boyun, ense omuz sırt, sırt bel, kol ve bacak gibi bölgelere yapılan ve genellikle bölgesel sorun olan bölgeye yönelik tedavi edici bir masaj uygulamalarıdır. Rahatsızlık tespit edildikten veya doktor kontrolü ve terapistlerin tavsiyeleri doğrultusunda belirlenen bir program eşliğinde uygulanır.

1) Baş Boyun Omuz Masaj uygulaması

Sadece baş, boyun ve omuz bölgesine yönelik bir masaj uygulamasıdır. Özellikle baş ağrısı, uykusuzluk, gerginlik, sırt ve boyun ağrıları, tutulmalar gibi sorunların giderilmesinde oldukça  etkindir. Bu Uygulama esnasında kullanılan aromatik doğal yağlar saçı ve saç derisini besleyici etkisi nedeni ile de saçın güçlenmesi ve sağlığını kazanmasında çok faydalıdır.

2) Sırt Masaj uygulaması

Gerginliği azaltır, sırt kaslarını gevşetir, ağrı ve tutulmaları engeller. Kamburlaşma, ağır yükler taşıma, kötü oturma pozisyonu, uzun süre ayakta durma, kasların gerilmesine ve düğümlenmesine neden olur. Masaj uygulaması kaslarımızı gevşeterek acı ve ağrıları hafifletir.

Sinirler omurgadan başlayarak tüm vücuda dağıldığı için masaj uygulaması doğrudan sinirleri etkileyerek sinir sistemini rahatlatır. Yavaş ve ritmik hareketlerle sakinleştirici yada hızlı ve çabuk hareketlerle canlandırıcı etki yapar.

3) Bacak ve Ayak Masaj Uygulaması

Bu masaj uygulaması uzun süre ayakta kalmaktan kaynaklanan ağrıları gidermeye,egzersiz sonrasında yorgun kasları dinlendirmeye yardımcı olabilir.Kan dolaşımı ve lenf sistemini uyarır ve böylelikle bu bölgeye yapılan düzenli masajlarla uylukların pürüzsüzleşip güzelleşmesini sağlayabilirsiniz.

Kötü duruş, sırt ağrısı ve bitkinlik farkında olmadığınız ayak sorunlarından kaynaklanıyor olabilir. Ayaklarınıza yaptıracağınız düzenli masaj uygulamaları sayesinde tüm vücudunuzu gevşetip canlandırarak yorgunluğunuzu atabilir günlük yaşamınızı daha kaliteli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Leave a Reply