Uçucu yağlar ile yapılan masaj uygulamaları

uçucu yağlar ulusal masaj salonu uluslar arası masaj yöntemi google masaj twitter masaj hotmail masaj instagram asaj istanbul masöz

   istanbul masaj salonu

Uçucu yağlar ile yapılan masaj uygulamasının adına aromaterapi denir bu masaj uygulamasının faydaları oldukça fazladır, Bu masaj yönteminde kullanılan uçucu yağlar genellikle, minimum yan etkileri ile kullanımı güvenli kabul edilen ikincil metabolitlerdir.
Aromaterapi masaj yöntemi haricen gerçekleştirilmekte olup uçucu yağlar ile bu tedavi yöntemine dâhilen
kullanılmazlar. Bazı hassas ciltlerde dermatit veya enfeksiyona sebep olabileceğinden bir sabit yağ ile seyreltilmeden, doğrudan cilt üzerine uygulanmazlar. Saf halde ve önerilen dozun üzerinde cilde uygulanması durumunda cilt hassasiyeti meydana gelebilir, kesinlikle göz ve mukozaya temas ettirilmemelidir. Citrus türlerinden elde edilen uçucu yağlar ise furanokumarinleri taşıdıkları için fotosensitif özellikte olup cilde sürüldükten sonra güneş ışığına veya uv ışınlarına uzun süre maruz kalınmamalıdır. Uçucu yağlar çocuklardan uzakta, ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza edilmelidir. esinlikle Oksitlenmiş uçucu eski yağlı losyonlar ve kremler kullanılmamalıdır. Gebelik ve emzirme döneminde yeterli veri bulunmadığından kullanılmaları önerilmemektedir. Bebek ve çocuklarda, alerji durumlarında, epilepsi ve hipertansiyon gibi kronik bir hastalık varlığında, sürekli ilaç alınıyorsa, psikiyatrik tedavi görülüyorsa vehomeopatik tedaviler uygulanıyorsa kullanmadan önce uzman bir hekimden görüş istenmelidir.Uçucu Yağların Saklanma Koşulları Uçucu yağlar koyu renkli şişelerde saklanmalıdır. Çabuk oksitlenme özellikleri vardır ve yağın renginin kahverengiye dönüşmesi oksitlendiğini gösterir. Kullanım için küçük miktarlarda hazırlanmış uçucu yağlar, serin ve karanlık bir ortamda muhafaza edilmeli ve uzun süre bekletilmemelidir. Uçucu yağlar uygun soğuklukta maksimum 6 ila 12 ay kadar saklanmalı sonrasında ise atılmalıdır.

Leave a Reply