Çin Masaj Uygulaması ( Tuina Masajı )

Çin Masajı ( Tuina Masajı )

“Qi” Çinliler’in evrensel yaşam enerjisine verdikleri isim. Vücudumuzda da meridyen adı verilen kanallar boyunca akıp gidiyor. Bu akıştaki tıkanıklar ise hastalıkların başlıca sebebi. İşte ‘‘ Tuina ” masaj uygulaması ya da diğer adıyla Çin manipülasyonuyla bu tıkanıklıkları gidermek ve bel fıtığından depresyona pek çok hastalığı doğal bir şekilde tedavi etmek mümkün.

Tarihi kökeni dört bin yıldan daha eskilere dayanan Tuina masaj uygulaması, Çinlilerin Geleneksel Tıbbı’nda ‘akupunktur’ve’bitkisel tıp’la birlikte gelişmiş eski bir iyileştirme sanatı.

istanbul masaj hotmail masaj avrupa yakası masaj google masaj hotmail masaj twitter masaj instagram masaj yahoo masaj istanbul masöz

istanbul masaj salonu

Milattan önce iki bin üç yüz yılında yazılmış olan Sari İmparator’un iç hastalıkları kitabında da Tuina’dan bahsediliyor. Halen geleneksel Çin Tıbbı okullarında akupunktur ve bitkisel tıp dersleri yanında Tuina öğretimine ve eğitimine de önemle geniş yer verilmektedir.

Tuina, Çin’de, Batı’daki osteopat, fizyoterapist ve spor terapistlerinin tedavi ettiği bütün hastalıklarda kullanılıyor. Ancak Tuina, sadece eklem ve kaslar üzerinde etkili değil.Aynı zamanda vücutta,Qi adı verilen yaşam enerjisinin akışını da düzenlemesi nedeniyle batı tipi masaj ve manipülasyonlardan çok daha etkili olduğu biliniyor.

Qi denen evrensel yaşam enerjsi, Çin geleneksel Tıbbı’na göre vücudumuzda meridyen adı verilen kanallar boyunca akıyor. Bu enerji,buradan,tüm organlar,vücut dokuları ve zihne gidiyor.Tuina’daki basınç uygulamaları,bu meridyenler üzerindeki özel noktaları uyararak Qi akışının tüm vücut boyunca serbest ve aksamadan düzenli olmasını sağlıyor.

Bu düzenli enerji dolaşımı da sonuçta, kişinin yalnız fiziksel değil, aynı zamanda, ruhsal, zihinsel ve duygusal anlamda da sağlığını destekliyor. Tuina’nın kan ve vücut sıvılarının akışını düzenlemesiyse, diğer masaj uygulamalarının sahip olduğu benzer etkilerden.

Leave a Reply