Masaj sindirime ve toksinlerin atılmasına katkıda bulunur

Tükettiğimiz besinlerdeki kimyasal maddeler organlarımız tarafından sindirilemez ve vücuttan atılır. Ancak zaman içerisinde vücudumuzda zararlı maddeler birikebilir ve toksin adını alır. Bu zararlı toksinlerden (peroksitler, aldehitler, ketonlar v.b) düzenli şekilde kurtulamadığımızda ödem, yağlanma ve cilt bozuklukları gibi sorunlar baş gösterebilir. Masaj uygulamalarının faydalarından biri de toksinlerden ve biriken ödemden kurtulmayı hızlandırmasıdır.

Dolaşım sistemimiz hızlandığında diğer tüm sistemler de daha etkin ve daha sağlıklı bir şekilde çalışmaya başlar. Bu sayede vücudumuz daha sağlıklı şekilde işlevlerini yerine getirebilir ve her hangi bir olumsuz duruma daha dirençli hale gelir. Masaj uygulamaları, Vücudumuza herhangi bir faydası olmayan toksin ve ödemden kurtulmak, kilo verme sürecini de destekler ve hızlandırır. Kan akışının hızlanması, ciltte zaman içerisinde oluşan ve yaşlanma belirtisi olan lekelenmelerin de düzelmesini sağlamaya katkıda bulunur. Bir bölgeye normalden daha hızlı temiz kan ulaştığında dokular hızla yenilenir ve yaşlanma etkilerini azaltır.Siz siz olun eğer yoğun stresli ve fiziki zorluğu olan buna oturarak çalışanlar dahil kendinizi masaj uygulamaları ile daha dirençli hale getirin çünkü masaj uygulamaları bir çok rahatsızlıklardan korunmak için bir kalkan görevini üstlenir…

masöz gigi avrupa yakası masaj google masaj yahoo terapi twitter masaj facebook masöz uluslar arası masaj salonu bekırköy beşiktaş taksim avcılar

istanbul masaj salonu

Masaj uygulamaları farklı yöntemler ve şekillerde uygulanabilir. Bölgesel masaj uygulamaları olduğu gibi belirli bir amaca hitap eden terapiler de bulunur. Bunlardan en bilineni refleksoloji masaj uygulamasıdır.

Refleksoloji Masaj Uygulaması

Bölgesel masaj uygulamaları arasında en çok bilineni olan refleksoloji masajı, yalnızca ayak bölgesine uygulanır. Ayak tabanındaki belirli sinir noktalarına odaklanarak vücudmuzun tamamındaki sorunların çözülmesine dayanır. Özellikte ayakta uzun süre duran kişilerde büyük bir rahatlama sağlar, kişiye özel bir baskı seviyesi belirlenerek masaj uygulamasına başlanır.

Thai Masaj Uygulaması

İsminden anlaşılabileceği gibi Uzak doğu ülkelerinden olan Tayland’ın dünyaya armağanı olan bu masaj uygulamasın da germe, çekme ve esnetme gibi hareketler uygulanır. Vücudumuzdaki enerji noktalarına uygulanan basınç ile denge oluşturulmasını amaçlar. Diğer masaj uygulamalarına kıyasla seans süresi daha uzun olan thai masaj uygulamasının faydaları arasında vücudun esnemesini sağlamak ve başlangıçta ağrıya neden olsada ilerleyen zamanlarda ağrıları gidermek gösterilebilir.

Leave a Reply