Yağlı thai masaj uygulaması

Tayland yağlı masaj uygulamasının yararları;

Bu masaj uygulamasında aromatik yağlar ve Thai masaj yağı karışımları kullanılır. Geleneksel Thai masaj uygulaması genellikle yağ kullanımını içermez, bu nedenle doğru masaj uygulamasını seçmek için yerel masaj merkezlerinde ki listelerden seçerken bu konuda çok dikkatli olmalısınız. Bununla birlikte, temel olarak, Thai yağı masajı geleneksel Thai masaj uygulamasının tekniklerine dayanmaktadır. Bu özel durumda, rahatlatıcı masaj uygulamaları deneyimini yoğunlaştırması gereken aromatik bitkisel yağların kullanımı ile birleştirilirler.

yağlı tayland masajı Aroma terapi masaj uygulamaları google masaj avrupa yakası masaj anadolu yakası masaj

  istanbul masaj salonu

Thai masaj uygulamasının masaj yöntemleri ayurveda yoga ile yakından alakalıdır. Klasik basınç noktası masaj kollarına ek olarak, bazı vücut figürleri de masaj uygulama yönteminin odağındadır. Enerji akışı uyarımları, dokuyu germeleri ve eklemleri güçlendirme yapmaları gerekiyor. Masör veya masöz genellikle tüm vücudunu hasta üzerinde otururken veya ayakta dururken ve hastanın uzuvlarını gererken, esnetirken veya açarken kullanmaktadır. Hastanın vücudunu kendi vücudunu kullanarak meditasyon sallantısına sokmak geleneksel bir yöntemdir. Toplamda, Thai masaj uygulama seansı, bir buçuk ila üç saatlik bir süre boyunca masaj esnasında uygulanan 77’den fazla farklı tekniğe sahiptir. Temel yoga figürleri şunları içerir:

  • köprü,
  • balık,
  • kobra,
  • pulluk
  • ve pense.

Akupresür, refleksoloji, shiatsu ve gerilmeden de eklemeler vardır. Birlikte, bu masaj bileşenlerinin basınç ve germe koşulları ile Sen denilen çizgileri uyarması amaçlanmış olup bahsi geçen çizgiler, ritmik masaj uygulama hareketlerine özellikle iyi yanıt veren vücudun On ana enerji hattı olarak kabul edilmektedir. Genel olarak, bu tür masaj uygulamalarının çeşitli sağlık sorunlarını iyileştirmesi amaçlanmıştır. Bu yöntem sayesinde bazı hastalarımız zihinsel, bazıları ise fiziksel olarak motive olabilmektedir.

Leave a Reply