Adalelerin uzun süre kullanımı veya zorlanması ile oluşan fiziksel yorgunluk masaj ile hafifler

İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Masaj Salonlarımızda uygulanan masaj yöntemleri sayesinde vücudumuzdaki kan dolaşımı sistemine yardımcı olarak hızlanmasını sağlar ve depresyonu yatıştırır. Ayrıca masaj uygulamaları bağışıklık sistemimizi güçlendirerek, ağrıların azalmasına yardımcı olur. Düzenli masaj terapisi alan kişiler stresten, depresyondan kolay bir şekilde kurtulur. Yanlış yapılan masaj uygulaması vücudunuza zarar verebilir. Masaj uygulamaları, kan dolaşımını hızlandırır ve vücuttaki dokuları hızlı bir şekilde yenilenmesine katkıda bulunur. Ancak masaj; doğru ellerde, hijyenik ortamda, uzman masöz veya masör fizyoterapistler tarafından doğru bir şekilde uygulanırsa zarar vermez. Masaja terapilerinden faydalanan bireyler ilk olarak “yorgunluğumu aldı” dediğini duymuşsunuzdur. Bilim de masaj uygulamalarının yorgunluk ve stres üzerindeki etkisini onaylıyor. Adalelerin uzun süre kullanımı veya zorlanması ile oluşan fiziksel yorgunluk, masaj ile hafifliyor. Adale aktiviteleri esnasında ortaya çıkan laktik asit ve benzeri biyokimyasallar da yorgunluk hissinin karşılığı oluyor. Masaj uygulama yöntemleri, sıvazlama ve ovalama adalelerde oluşan bu biyokimyasalların dağılmasına yardımcı olarak bölgesel yorgunluk hissini de hafifletiyor.

UZAK DOĞU MASAJI OLAN THAİ MASAJI HER ZAMAN TAVSİYE EDİLİR

Thai masaj uygulaması, binlerce yıldır Tayland’da uygulanan antik bir terapi yöntemidir. Thai masaj uygulamasının, 2500 yıldan fazla zaman önce, tapınakta bir rahip olan Buddha’nın geniş medikal bilgiye sahip bir arkadaşı olan Jivaka Kumar Bhaccha tarafından geliştirildiği düşünülüyor. Thai masaj uygulamasının temelini Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbı oluşturmaktadır. Ovma ve sıkma yöntemi kullanılan klasik masaj uygulamalarının aksine Thai masajında, esnetme ve germe yöntemi kullanılmaktadır.:

  • Zihinsel ve ruhsal rahatlama elde edilmektedir.
  • Stresi azaltmaktadır
  • Vücudun dinamizmini arttırır.
  • Gerilimden doğan baş ağrıları hafifletmektedir
  • Esnekliği ve hareket alanını artırmaktadır
  • Sinir sistemini sakinleştirmektedir

Başlangıçta biraz ağrıya neden olsa da sonrasında oldukça keyif veren bu masaj yöntemi istanbul gibi büyük şehirler de yoğun bir tempoya sahip kişiler için merkezimizde öncelikli olarak tavsiye edilmektedir…

Leave a Reply