Masaj pozitif elektrik aktarımı sayesinde daha iyi hissetmeni sağlar

avrupa yakası masaj masöz istanbul anadolu yakası masaj google masaj hotmail masaj yahoo masaj internasyonel masaj salonu yeni masöz terapist

istanbul masaj salonu

Günümüzde Masaj Uygulamaları hakkında bir çoğumuz pek bilgi sahibi değildir aslında, oysa masaj uygulamaları biz insanların dokunulma ihtiyacını karşılamada etkin bir uygulama yöntemi olarak binlerce yıldır süre gelen bir armağan olarak varlığını sürdürmektedir. Çünkü masaj insan oğlunun temas ile hem kişiye güven duygusu aşılamada hem de pozitif elektrik aktarımı yoluyla kendini çok daha iyi hissetmesini sağlamada önemli bir elemandır.

Masaj uygulamalarının bilinen ilk tarihi yaklaşık olarak İ.Ö. 3000’li yıllarda Çin ve Hindistan’da uygulandığı bilinmektedir. Bu konuda bilinen ilk yazılı kaynaklara göre ise eski Yunan hekimleri tarafından ele alınmıştır. Eski Yunan dilinde “massein” sözcüğü yoğurma anlamına gelmekteydi. Bilindiği gibi masaj uygulamalarının en belirgin manipülasyonu yoğurmadır. O dönemden günümüze kadar gelen masaj uygulamaları, günlük yaşamımızda rahatlama ve gevşeme amacı ile uygulanmış bir etkinliktir. Bununla birlikte biz insan oğlu masaj uygulamalarının tedavi edici özelliğinden de yüzyıllardır faydalanmaktayız.

Değişik amaçlarla Hint, Çin, Pers, Grek ve Mısırlılar da masaj uygulamalarını kullanmışlardır. Masaj’ın kelime kökeni bu eski medeniyetlere dayanır. Hint dilinde “masser”, Arapçada “mess” , İbranicede “meshes”, Yunancada “massein” kelimeleri sıvazlama ve yoğurma anlamına gelir. Antik dönemde ege uygarlıklarında zeytinyağıyla karıştırılan güzel kokulu bitkilerle masaj yağları hazırlanırdı. Homeros ünlü yazar İliada Odesa destanlarında kahramanların yıkandıktan sonra vücutlarını güzel kokulu bu aromatik yağlarla ovduklarını belirtmiştir. Eski Yunan tarihinden başlayarak, Roma İmparatorluğu döneminde de özellikle olimpiyat oyunları ve her türlü spor karşılaşmaları esnasında da masaj uygulamalarından faydalanılmıştır. O dönemde sporcular karşılaşmadan önce hazırlayıcı yağ ile ovulur ve kasları gevşetilirdi.

 

Leave a Reply