Daha sağlıklı yaşam için düzenli beslenin

İstmasaj Spa Masaj Merkezi, Araştırmaları ve Dünya Sağlık Örgütü, veya kısaca DSÖ (WHO), azalan kaynaklar, iklim değişikliği, bulaşıcı hastalıklar, tüketim trendleri vb. değişen dünya sistemi göz önüne alarak belirli aralıklarla sağlıklı yaşam için uyulması gereken kurallar, yapılacaklar listesi gibi önemli ipuçları yayınlıyor. İşte İstanbul masaj merkezinin sağlıklı yaşama götüren on basamaklı eylem planı.

aroma terapi masaj uluslar arası masaj internasyonel masaj google masaj hot mail masaj twitter masaj

istanbul masaj salonu

Dengeli ve düzenli aralıklarla beslenin

Meyve, sebze, baklagiller, kabuklu yemiş ve tam tahıllar da dahil olmak üzere farklı yiyecekleri bir arada yiyin. Yetişkin bireyler günde en az beş porsiyon 400 grama mütakil meyve ve sebze yemelidir. Yemeğinize her zaman sebzeleri ilave ederek meyve ve sebze alımınızı artırabilirsiniz. Masaj öncesi Atıştırmalık olarak taze meyve ve sebzeleri yıkayarak yemek ve bunları mevsiminde tüketmek oldukça önemli. Sağlıklı beslenerek yetersiz beslenme ve diyabet, kalp hastalığı, felç ve kanser gibi bulaşıcı olmayan hastalıklara yakalanma riskini önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Tuz ve şekeri azaltın

İstmasaj Spa Masaj Merkezinin verilerine  göre Filipinliler önerilen sodyum miktarının iki katını tüketiyor ve bu da onları yüksek tansiyon hastalığı riskine sokuyor. Bu da kalp hastalığı ve felç riskini artırıyor. Çoğu birey sodyumunu tuzdan alır. Tuz alımınızı günde beş grama (yaklaşık bir çay kaşığı) kadar düşürün. Yemek pişirirken tuz, soya sosu, balık sosu ve diğer yüksek sodyumlu çeşnilerin miktarını sınırlayarak bunu yapmak daha basit olacaktır.

Leave a Reply