Aromatik Doğal Yağlar İle Yapılan Masajın Etkileri

Terapist Bahar’a Göre Günümüzde doğal aromatik yağlar ile uygulanan masaj kürleri hem cildimize hem de kaslarımızda ki ağrılara oldukça fayda sağlamaktadır. Gün geçtikçe hayatımızın daha çok vazgeçilmezi haline gelen masaj uygulamaları sayesinde gündelik yaşantımızda oluşan stres dalgalarından ve yorgunluklardan kolay bir şekilde kurtulmamız mümkün.

Portakal yağı spazmları giderir

Kas spazmları pek çok kişinin yaşam kalitesini oldukça düşürür. Bunun için kas gevşetici kremler kullanmak yerine portakal yağıyla masaj uygulamaları yapılması önerilir. Kas problemleri, öksürük, kramp ve ishal tarzında hastalıklara sebep olan spazm sorunlarında portakal yağı doğal bir tedavi aracıdır.

Cildimizin sıkılaşmasına katkı sağlar. Genellikle kadınlar arasında kullanımı yaygın olan greyfurt yağı, gergin kaslara sürülüp masaj yapılarak yedirilirse ferahlatıcı bir etki gösterir. Fakat yağ ile masaj yapılan bölgeyi bir süre direkt güneş ışınlarından korumak gerekir.

Limon yağı küçük bir pamuk yardımı ile enfeksiyon olan bölgeye bastırılır. Limon yağı 10 dakika bekletildikten sonra da cildi eski görüntüsüne kavuşturur. Bunun yanı sıra saçlardaki bitlenmelerde de limon yağı ve jojoba yağı karıştırılarak kafa derisine sürülür. Bu şekilde masaj yapılır.

Nane yağı, alerjik durumlara bağlı şekilde ortaya çıkan burun ve cilt kaşıntılarını gidermesinde etkili olmaktadır. – Nane yağı ile vücuda masaj uygulayarak yapılması ile kaslar yumuşatılarak ağrıların giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Leave a Reply