Geleneksel Thai masaj

Geleneksel Tayland Masaj Uygulaması Asırlarca toplanan bilgi birikimini taşıyan ve komşu olduğu medeniyetlerin iyileşme yöntemlerinden esinlenen bu beden masaj uygulaması “pasif yoga” olarakta isimlendirilmiştir. Thai masaj seansı uygulanan kişiler için ruhen sakinlik, huzur, dinginlik, farkındalık, arınmışlık ve yenilenme, bedenen rahatlama, derin dinlenme, güç kazancı ve tazelenme hissi, duygusal yöndende şevkat, sevgi ve saygı almak üzerine kurulmuştur.

yağlı tayland masajı Aroma terapi masaj uygulamaları google masaj avrupa yakası masaj anadolu yakası masaj

istanbul spa masaj salonu

Thai masaj manipülasyonlarını uygulayan kalifiye terapistler ise yürekten paylaşımı, İstanbul Spa Masaj sevgiyle uygulamanın zevkini ve bir olmanın coşkusunu şevkat duygularıyla yaşar. Aküpresür, Şiatsu ve Yoga asanalarının renkli ve etkileyici karışımlarından oluşan Anadolu yakası Spa masaj manipülasyonları esnetme,kompres,noktasal basınç ve yumuşak salınımların bir harmanıdır.Fiziksel olarak bedenimizi,enerji hatlarımızı ve kalbimizi destekleyen Thai masaj manipülasyonları hareketli meditasyon olarak da bilinir.“Nuad Bo’Rarn” Geleneksel Thai masaj manipülasyonları etkili olsun diye geçmişi çok eskilere dayanır.

2500 yıllık geçmiş ile Budizmin yaygınlaştığı dönemlerde doğmuştur. Geleneksel Thai masaj uygulamaları yaratıcısı yani babası Jivaka Kumar dır. Tanınmış bir yoga ve ayurveda doktorudur. Zamanının Kral, Prens ve soylularının özel Avrupa yakası terapist doktoru olmuştur. Doktoru olduğu en değerli kişi ise Buda’dır. Geleneksel Thai manipülasyonları uygulaması Budist mabetlerinde de geliştirilmiş ve öğretilmiştir. Halen en çok öğrenci yetiştiren ünlü mabet ve okul Wat Pho’dur. Thai masaj manipülasyonları yöresel olarak Tayland’ın içinde gelişse de her lider öğretmen kendi sitilini ortaya ıkararak bu masaj manipülasyonlarının farklı tarzlar oluşmasına neden olmuştur. Kuzey,Güney,Orta ve Kuzeydoğu sitilleri Kuzey sitili bir hayli dinamik ve “Yang”dır, esnetme yoğundur.

Leave a Reply