Krampı geçirmek için kramp giren bölge üzerine yoğunlaşmak

Krampı Geçirmek için Ne Yapılması Gerekir?

Özellikle günlük koşuşturmalarımızdan en çok bacak adalelerimiz etkilenir ve bu gibi durumlarda bazen kramp girebilir,bacağımıza giren kramplarda ayağımızın üzerine basmak,mümkünse kramp giren yeri ovmak ve pozisyon değiştirmek de önerilir. Kramp girmiş ise kişinin soğukkanlılığını koruması ve kramp girmiş bölgeye sakin hareketler ile masaj uygulaması yapması kesinlikle önerilir. Krampı geçirmek için kramp giren bölge üzerine yoğunlaşmak gerekir. Kramp girdiği zaman bölgeye uygulanabilecek tedavi yöntemleri şu şekilde sıralanabilir:

Masaj uygulaması

Sıcak kompres

Adale gevşetici jel veya krem

Bölgenin ovulması

Soğuk kompres

istanbul masaj masöz avrupa yakası masaj salonu anadolu yakası masaj salonu terapist uzak doğu masaj salonu uluslar arası masaj ulusal masöz ayak masaj anadolu masaj masöz

istanbul masaj salonu

Uyurken Kramp Girer mi veya Neden Girer?

Uyurken kramp girmesi birçok kişinin ister istemez maruz kaldığı bir durumdur. Büyük bir sancı içinde uyanmaya sebep olan krampı geçirmek için bacağın hareket ettirilmesi ve pozisyonunun değiştirilmesi ve ovulması önerilir. Uyurken kramp giriyor ise bunun temel sebeplerinden biri uyku esnasında yapılan kasılma ve ters bir hareket olabilir. Yorgunluk sebebi ile de uyku esnasında adale spazmı yaşanabilir.

Bacak Krampları Neden Olur?

Bacak krampı adalelerin aşırı yorulması sebebi ile olabileceği gibi aniden yapılan hareketler de adale spazmlarına sebep olabilir. Adale spazmını tetikleyen birçok unsur vardır. Bu unsurlar fiziksel yorgunluk, vitamin,mineral eksikliği gibi nedenleri içerisinde barındırmakta olup vücudun ısısı ile de ilgili olabilmektedir. Bacağa kramp girmesi farklı nedenlerden dolayı zaman zaman görülebilecek bir durumdur. Kişilerin endişe etmemesi ve duruma soğukkanlılık ile müdahale etmeleri gerekir. Masaj uygulaması yapmak ve adale gevşetici krem ya da ilaç kullanmak da adale spazmlarının olumsuz etkilerini azaltacaktır. Özellikle yorulmuş ve efor sarf etmiş olan kişilerin adalelerinde uyuşukluk, titreme ve spazmlar yaşanabilmektedir.

Leave a Reply