Masaj vücudumuz üzerinde odukça olumlu etkilere sahiptir

Masaj uygulamaları, insanlık tarihi boyunca birçok kültürde uygulanan en eski terapi yöntemlerinden birisidir. Masaj uygulamalarının amacı daha sağlıklı ve dirençli olmaya,rahatlamaya destek vermesi için yapılır. Özellikle vücuttaki bağ dokularına ve tendonlara baskı yapılmasını içeren ve eniyi sonucu çıplak eller ile yapılan masaj seansları en iyi seçenektir. Peki ama tam anlamıyla masaj nedir? neden yapılmalıdır? Masaj uygulamaları,fiziki ve psikolojik olarak canlanma, tazelenme, iyileşme ve rahatlama amacıyla fiziksel temas tekniklerine odaklanan bir tamamlayıcı tedavi yöntemidir.

spa merkezi avrupa yakası masaj internasyonel masaj uluslar arası masaj salonu istanbul masöz anadolu yakası masöz google masaj

 istanbul masaj salonu

Masaj klinikleri ve sağlıklı yaşam merkezlerinde uzman kişiler tarafından sunulan masaj ile terapi yöntemi, son derece doğal bir uygulama olarak görülür. Sakinleştirici, rahatlatıcı ve çok sayıda faydalı özellikleri ile masaj uygulamaları, vücudumuz üzerinde odukça olumlu etkileri bulunan hormonları arttırırken, stresi tetikleyen hormonları azaltan bir yardımcıdır. Masaj terapistleri, sabit veya hareketli basınç uygulamak veya vücudu hareket ettirmek dâhil olmak üzere çeşitli fiziksel yöntemler kullanabilirler. Ayrıca bu alanda eğitim almış uzman terapistler, ellerini ve özel masaj aletlerini kullanabilirler.

Bir çok insan masaj yöntemlerinden faydalanabilir. Yine de, bir sağlık sorununun semptomlarını azaltmak için masaj uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız, bunu doktorunuza bildirmeniz önemlidir. Bu aşamada doktorunuz size hangi tip masaj uygulamasının faydalı olabileceğini belirlemenize yardımcı olabilir.

Leave a Reply