Terapist her masaj uygulamasından önce ellerini yıkamalı

 

aromatik masaj masöz google masaj yahoo hotmail instagram facebook twitter masaj

           istanbul masaj salonu

Masaj ve Tıp Merkezlerinde kullanılan Masaj masalarının genişliği en az 60 cm boyu ise 2.00m. olmalı yerden yüksekliği ise Terapistin boyuna göre ayarlanabilmelidir. Terapist ayakta durduğunda ellerini yumruk haline getirdiğinde masa ellerine değmelidir.

Masaj Yaptıracak Kişi

Terapist , masaj yapacağı kişi hakkında bir bilgiye sahip olmalı ne için masaj yapacağını çok iyi bilmelidir. Terapist ,masaj yapacağı kişinin fizyolojik ve psikolojik durumunu, masaj uygulamasının etkilerini, uygulayacağı masaj tekniğini yeteri kadar bilmesi gerekir.

Fiziki temas, terapist ile hasta arasında yakın bir ilişki kurar. Burada terapist anlayışlı, nazik ve güler yüzlü olmalıdır. Fakat samimiyeti hiçbir zaman ileri götürmemeli, şahsi olmamalıdır. Terapistlerin kıyafeti mesleklerine uygun olmalıdır.

Her masaj uygulamasından önce ellerini yıkamalı, dokunmadan önce ılık ve kuru olmalıdır. Terapistin yorgunluk ve sırt ağrısından korunması için postürüne dikkat etmesi gerekir. Ayrıca iyi postur iyi bir görünüş verir. Vücut ağırlığı her iki ayak üzerine dengeli bir şekilde dağıtmalıdır.

İyi bir terapist basınç tatbikinde kas kuvvetini kullanacağı yerde, vücut ağırlığının yerini değiştirerek fazla güç harcamadan aynı işi yerine getirebilir. Sabah alınmış bir masajla tüm gün masaj uygulamalarının rahatlatıcı ve uyarıcı rahatlığından istifade eder.

Öğlenden sonra masaj uygulaması alacak kimse ise akşam yemeğinden 2 saat önce yada 2 saat sonra masaj seansı alması ve o günkü yorgunluktan ve stresinden ertesi güne dinlenmiş bir vücutla istifade etmesine katkıda bulunur, Masaj uygulamasından 2 saat önce ve 2 saat sonra duş almak çok iyi gelir.

Leave a Reply