Masaj uygulamalarının sağladığı gevşeme ile karar alma mekanizmaları harekete geçer

istmasaj Spa Masaj, Hawaii’den tüm dünyaya yayılan Lomi Lomi masaj uygulaması eski çağlarda devlet adamlarının savaş kararları almadan önce yaptırdıkları bir masaj uygulamasıydı. Kahuna şifacıları tarafından yapılan Lomi Lomi masaj uygulamasının en önemli özelliği masaj esnasında sağladığı gevşeme ile karar alma mekanizmalarını harekete geçirmesi. Bu Masaj uygulamasının etkileri diğer masaj uygulamaları gibi yapıldıktan hemen sonra değil masajı takip eden iki ila üç gün içerisinde hissediliyor. Bu nedenle tatil köylerinde Lomi Lomi masaj uygulamasından yararlananlar ‘tatil sonrası iş stresini yenmek ve etkili kararlar alabilmek’ için tatillerinin son günlerinde bu masaj uygulamasını yaptırmayı tercih ediyor. Bu masaj uygulamasını bayanlardan çok iş adamları, istanbul gibi büyük şehirlerde strese ve yoğun fiziki tempoda çalışanlar tercih ediyor.

spa hama anadolu yakası masaj klasik masaj aromaterapi masaj avrupa yakası masaj internasyonel masaj uluslar arası masaj salonu istanbul masöz anadolu yakası masöz google masaj aromaterapi masaj klasik masaj

istanbul spa masaj hamam merkezi

Lomi Lomi Nui Masaj Uygulaması

Lomi Lomi masajının farklı ve daha spiritüel bir kolu olan Lomi Lomi Nui, Özellikle Hawai’de kullanılan farklı ve törensel bir masaj çeşididir. Orijinal halinde deniz kıyısında havlu ve çarşaf kullanılmaksızın masaj yatağı üzerinde çıplak vücuda uygulanan, vücudun daha çok kol ve dirsek bölgesi ile yapılan ritmik ve akışkan bir masaj çeşididir. Su bazlı yağlar kullanılarak yapılan bir uygulamadır. istmasaj Spa Masaj uygulaması esnasında kötü elektriği atmak için dua edilir ve belirli bazı ritüelleri vardır. Terapistin hareketleri daha çok bir dansı anımsatır ve masaj hizmeti alan birey çevresinde armoni içinde dönülerek yapılır. Eğlenceli ve çok değişik bir uygulamadır.

Havaii tapınak masaj uygulamalarının kraliçesi olan lomi lomi nui, eski Havaii kültürünün ruhani bir parçasıdır. Değişen ve birbirine bağlı, alt kol ile yapılan uzun ve akıcı masaj hareketleri ve dirsek yardımıyla eklemlerin gevşemesi, ruhun serbest kalması sağlanır ve derin bir rahatlama hissi uyanır.

Sevgi dolu, insanı sarmalayan bu dokunuşlar, hoş kokulu ılık vücut yağları ve Havaii müziği eşliğinde kendinizi emin ellerde hissettirir ve her yönden rahatlamanızı sağlar.

Leave a Reply